beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Pielęgnacja włosów i skóry głowy czyli jak skutecznie dbać o fryzurę

Pielęgnacja włosów i skóry głowy czyli jak skutecznie dbać o fryzurę

Kwi 30, 2020

Symbolem obecnych czasów jest życie w ciągłym pośpiechu. Skoro nie mamy czasu na takie rzeczy jak sen czy spędzanie czasu z bliskimi jak mamy go znaleźć na pielęgnację? Włosy są częścią nas, którą widzą inni, więc powinny prezentować się schludnie. Wygospodarowanie jednego wieczora w tygodniu, na zadbanie o nie, przełoży się na ich zdrowszy wygląd, jak również pozwoli nam oderwać się od zgiełku codzienności.

Pielęgnacja włosów i skóry głowy czyli dobre nawyki to podstawa

Zaczynając przygodę z “włosingiem” warto zastanowić się co już wiemy, a co jeszcze trzeba się dowiedzieć. Zróbmy przegląd obecnych kosmetyków i sprawdźmy co jeszcze warto nauczyć. Pielęgnacja włosów i skóry głowy, jest ważnym elementem świadomości jak dbać o swój organizm. Zapewne jednym z pierwszych produktów jaki sprawdzimy będzie szampon, a raczej czy mamy dwa, mocny i łagodny. Zastanówmy się czy nie korzystamy z mocnego zbyt często oraz czy jego skład jest jak najkrótszy. Konieczne jest dobranie szamponu do naszego typu włosów.
Innymi produktami mogą to być odżywki, maski i wcierki. Możemy nie wiedzieć jak z nich korzystać, jak jakikolwiek mamy wybrać czy odpowiada składem dla naszej budowy włosa.
Skrót PEH, mało osób na początkowym etapie zwraca na to uwagę, ale jest to podstawa. Oznacza równowagę PEH, 3 filarów w gospodarce składników budujących włosy: proteiny; emolienty; humektanty. Każdy typ włosów wymaga składników z danej grupy filarów.
Zanotujmy sobie jakie problemy mieliśmy w ciągu ostatnich lat i czy są one nadal czy raz, a dobrze sobie z nimi poradziliśmy sobie. Rozwiązywanie problemow, ratowania włosów będzie etapem początkowym w pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Istnieją rzeczy które szkodzą są to miedzy inny: chodzenie w włosami mokrymi zawiniętymi w “turban”, nie zbyt regularne ścinanie końcówek, doprowadzenie do uszkodzeni mechanicznych. Temperatura w jakiej myjemy skalp czy włos, tez ma wpływa na jakość mycia na równi z wilgotnością powietrza.
Jeżeli chorujemy na choroby przewlekłe zapewne musimy zażywać legi lub mamy ograniczoną dietę. Przydało by się zbadać o suplementacje witamin dla Naszego ciała. Fajnie zadbać o zaplecze narzędziowe takie jak, dobre lusterko, odpowiednie szczotki i grzebienie. Niektórzy będą potrzebowali pojemniki miarowe, przyda się również suszarka i kilka rozmiarów ręczników. Często będą potrzebne gumki, spinki czy opaski do włosów.

Gdy jesteśmy “curly girl”

Jeżeli podejrzewamy, że jesteśmy posiadaczami włosów falowanych lub kręconych powinniśmy inaczej podejść do pielęgnacji. Takie włosy są z natury bardziej suche, dlatego potrzebują bogatszej pielęgnacji, a mocy szampon bardziej je zniszczy, w ich wypadku wskazane będzie nawet mycie odżywką (przy założeniu, że ta nie będzie miała w składzie sylikonów). Należy je czesać palcami bądź grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach jedynie na mokro, kiedy nałożona jest na nie odżywka. Po myciu należy zostawić na nich odrobinę odżywki i pougniatać włosy. Po tej czynności nie możemy ich dotykać aż do wyschnięcia. By lepiej o nie dbać możemy zainwestować w dodatkowe produkty takie jak: stylizatory czy odżywki bez spłukiwania.

Dążąc do doskonałości powinniśmy zgłębiać wiedzę na tema pielęgnacji włosów. Zyskamy pełna satysfakcje z działania, a może zrazimy kogoś z naszych bliskim naszym zapałem do tego tematu. Przydatne są blogi prowadzone przez osoby już doświadczone, wkręcone we “włosing”. Możemy się od nich dowiedzieć co warto użyć a może czego nie trzeba robić. Zdobyta wiedza przełoży się w czyste zadowolenie z siebie i pięknej zadbanej fryzury.