beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Szampon leczniczy na wypadanie włosów czyli co robić gdy włosów jest nagle mniej

Szampon leczniczy na wypadanie włosów czyli co robić gdy włosów jest nagle mniej

Maj 2, 2020

Wypadanie do 100 włosów dziennie jest całkowicie normalne. Jednak, gdy ich ilość nagle się powiększyła powinniśmy zareagować. Część przyczyn możemy wykluczyć sami, lecz w niektórych przypadkach konieczna będzie wizyta u specjalisty.

Powody tracenia włosów

Chcąc dowiedzieć się, dlaczego wypada nam więcej włosów zastanówmy się nad takimi sprawami jak:
– stres – szczególnie długotrwały stres powoduje utratę włosów, gdy sytuacja się uspokoi, a wypadanie nie ustąpi, należy rozważyć inne przyczyny;
– pora roku – wraz z przyjściem wiosny i jesieni nasze włosy słabną i wypadają w większej ilości;
– choroby – wszelkie gorączki nie pomagają w utrzymaniu fryzury;
– dieta lub leki – jeżeli zauważyliśmy większe lecenie włosów po wprowadzeniu nowej (szczególnie restrykcyjnej diety) lub zaczęliśmy przyjmować nowe leki, możemy przypuszczać, że to one za tym stoją;
– kosmetyki – również jeśli zmieniliśmy sposób pielęgnacji włosów lub dodaliśmy do niej nowe kosmetyki, może być to przyczyną delikatnego przerzedzenia się włosów;
– brak niektórych pierwiastków – jak witaminy B, A, E, H, D, witamina C, żelaza czy nienasyconych kwasów tłuszczowych;
– duże zmiany hormonalne – jak np. poród czy menopauza;
– choroby tarczycy – zarówno przy nadczynności jak i niedoczynności włosy wypadają w większych ilościach;

Jak można naprawić relacje z włosami

Gdy spotka nas wzmożona utrata włosów powinniśmy zrobić morfologię krwi, oraz oznaczyć poziom kortyzolu, żelaza, witaminy D i B12, TSH, hormonów płciowych oraz zrobić test obciążenia glukozą. Taki zestaw badań w większości przypadków wskaże powód naszego problemu. Ale jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?
W razie wykrycia choroby, konieczne będzie wdrożenie leczenia i zastosowanie się do zaleceń lekarza. Należy również poprawić dietę, w razie potrzeby uzupełniając ją suplementami i spróbować się uspokoić, bo jak wiemy – stres nie jest tu naszym sprzymierzeńcem.

Szampon leczniczy na wypadanie włosów

Ważnym zagadnieniem są również używane przez nas kosmetyki do włosów, z czego najważniejszy będzie szampon. Nie może on posiadać w swoim składzie sylikonów, które mogłyby pokryć naszą głowę nieprzepuszczalną dla tlenu warstwą. Natychmiast powinniśmy przestać używać produktu, po którym czujemy pieczenie, swędzenie lub pojawiają się po nim krostki. Skoro już wiemy jaki nie powinien być ten kosmetyk, to czy istnieje szampon leczniczy na wypadanie włosów? Skuteczny preparat powinien zawierać składniki pozytywnie oddziaływające na poprawę krążenia skalpu, porost włosów, czy ich wzmocnienie. Do takich możemy zaliczyć: żeń-szeń, kofeinę, biotynę, korzeń tataraku.

Wypadanie włosów nie jest przyjemnym tematem, jednak, gdy zaczniemy działać szybko, ograniczymy szkody. Dbanie o odpowiednią dietę , ograniczanie sytuacji stresowych oraz dobór odpowiedniego szamponu powinny być filarami naszego działania.