beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Wydobywanie objętości z włosów cienkich – płyn do układania włosów cienkich

Wydobywanie objętości z włosów cienkich – płyn do układania włosów cienkich

Cze 21, 2020

Nawet najlepiej zadbane włosy, bez odpowiedniej stylizacji nie pokażą swoich pełnych możliwości. Dzięki niej na tej samej długości i kolorze włosów możemy uzyskać różne efekty w zależności od naszych oczekiwań. Przekonaj się, jak stylizować cienkie włosy.

Preparaty wspomagające – płyn do układania włosów cienkich

Niedozowaną pomocą przy modelowaniu fryzury mogą okazać się lakiery. Są to syntetyczne preparaty składajcie się z polimerów rozpuszczonych w alkoholach. Gdy nakładamy na włosy płyn do stylizacji, dochodzi do wysychania alkoholu i poleczenia się polimerów ze sobą. Następnie zastygają na włosach w miejscach gdzie się krzyżują i tym samym utrwalając ich układ. Dlatego łatwiej jest wymodelować splątane niż wygładzone włosy. Polimery nie przepuszczają wilgoci, dzięki czemu fryzura nie traci na trwałości. Wyróżnia się lakiery mokre (mgiełki) stanowiące bazę do dalszego modelowanie oraz suche (spraye) do wykończenia fryzury. Skuteczny płyn do układania włosów cienkich to mgiełka. Odpowiednia trwałość zostanie osiągnięta przy pomocy płynu o mocy 3 (ze skali od 1 do 6). W celu rozpoczęcia stylizacji należy nałożyć preparat na włosy, następnie delikatnie wczesać i wymodelować. Lakiery na mokro zaczynają działać po 2 minutach

Sposoby na objętość włosów

Posiadaczki delikatnych włosów powinny skupić się na uzyskaniu objętości, tak, by optycznie zagęścić fryzurę. Jednak nie powinny się skupiać jedynie na długości włosów, ale również u nasady (wyjątkiem od tego są osoby posiadające twarz okrągłą lub w kształcie trójkąta).
Niewymagającą metodą na uzyskanie większej objętości u nasady może okazać się wysuszenie włosów z głową skierowaną w dół. Dodatkowym Produktem, który pomoże w osiągnięciu tego celu może się okazać spray (suchy lakier do włosów). Działa natychmiastowo i długa trwałość preparatu pozwala osiąganą zadowalającą nas objętość.
Rozległość fryzury można osiągnąć przez zabiegi takie jak:
– ułożenie włosów w kreacje typu trwała;
– miejscowe rozjaśnienia tak zwane pasemka;
– kręcenie włosów lokówką;
– nawijanie na okrągłą szczotkę lub nakładanie na wałki a następnie ogrzanie suszarką;
– przekładnie przedziałka;
– przycinanie końcówek lub stopniowanie;
– tapirowanie pasm włosów.
Opisane sposoby działają na pełnej długości włosa. Zapewniają nam jednoczesną zmianę objętości fryzury na całej głowie

Włosy cienkie potrzebują szczegółowej troski. Przydatne jest by produkty które stosujemy miały w składzie: witaminę B5, witaminę E oraz aloes. Wydobycie objętości przy włosach cienkich jest trudne ale nadal możliwe do wykonania. Przedstawione sposoby pomogą osiągnąć radość z własnej fryzury.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *