beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Wygodny preparat do układania włosów – lakier do włosów bez gazu

Wygodny preparat do układania włosów – lakier do włosów bez gazu

Cze 29, 2020

Każda miłośniczka perfekcyjnie ułożonych fryzur stara się przed weekendowym wyjściem ułożyć włosy w kompozycje jej odpowiadającą. Korzysta z wielu akcesoriów jak spinki, opaski czy preparaty jak żele. Użyteczny bywa również lakier, który dzięki swej prostocie zastosowania pozwala na skomplikowane ukształtowanie włosów.

Stylizacja lakierem

Najpopularniejszy produkt do stylizacji fryzury to lakier. Występują przystosowane do każdego typu włosów i mimo różnic w składzie zachowują swoją podstawową funkcję czyli utrwalanie. Pod nazwą lakieru kryje się mieszania polimerów z rozpuszczalnikiem najczęściej zamkniętym w pojemniki z pompką mechaniczną lub ze sprężonym gazem. Czyli jest to produkt syntetyczny i składniki, które występują to poliwinylopirolidon (PVP) i poliuretany (PU), a jako rozpuszczalnik alkohol denat lub etylowy. Preparat działa poprzez rozpylenie i alkohol odparowuje łącząc polimery, które „zastygają” na włosach utrwalając ich ułożenie. W utrwalaczach fryzury znajdziemy również szereg silikonów, które dodają elastyczności. Ponadto zawierają filtry UV czy substancje zapachowe dla wygody użytkowania. Wielu producentów umieszcza w składzie witaminy, jedwab czy aloes które działają prozdrowotnie na naszą fryzurę.

Rodzaje kosmetyków stylizacyjnych – lakier do włosów bez gazu

Zasadniczo trzeba wyróżnić dwa rodzaje preparatów do utrwalania włosów.
Lakier do włosów bez gazu inaczej mokry – Stosujemy bezpośrednio na mokre lub mokre wysuszone ręcznikiem oraz suche włosy. Taka forma produktu kosmetycznego ułatwia wyczesywanie. Utrwalacze bez gazu wykazują trwalsze działanie, mniejsze zlepianie i wykorzystywane są do podstawowego modelowania fryzury. Oddziaływają mocniej więc odradza się częste korzystanie przy wrażliwej skórze głowy. Występują głownie jako preparat z atomizerem, rzadziej jako spraye.
Lakier suchy – najpowszechniejszy artykuł stylizacyjny produkowany jako spray. Używa się go na włosy suche jako wykończenie układania fryzury. Delikatniejsze działanie pozwala na częstsze korzystanie. Rozpuszczalnik zaczyna odparowywać już w wlocie dzięki czemu zmniejsza się jego negatywny wpływ na skalp.
Wybór kosmetyków do stylizacji powinien być uzależniony od typów włosów. Podział zależy od mocy produktu, która jest określana liczbowo od 1 (najsłabsza) do 6 (najmocniejsza). Dla przykładu do cienkich sprawdzi się kosmetyk o mocy 3-4. Występują także specjalne lakiery oznaczane jako „pure” dla fryzur skłonnych do przetłuszczania się lub „flexible” stworzone dla loków i kręconych.

Artykuły kosmetyczne do układania włosów jak lakiery są przyjazne dla użytkownika i każdy sobie poradzi z użyciem. Warto zapamiętać, by wybierać produkty bogate w dobroczynne składniki, by dodatkowo z poprawą wyglądu dbały o nasz włosy.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *