beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Indywidualne diety online dla dzieci i dorosłych

Indywidualne diety online dla dzieci i dorosłych

sty 18, 2021

Żyjemy w czasach, gdy coraz bardziej liczy się jakość, a nie ilość usług. Biorą sobie to do serca również osoby oferujące usługi różnego rodzaju i stawiają na personalizację tego, co robią. Na przykład coraz częściej dietetycy nie sprzedają gotowych jadłospisów z jednakową, autorską dietą dla każdego, lecz przygotowują ją w oparciu o szczegółowy wywiad – i jest to rozwiązanie o wiele skuteczniejsze, a o to przecież w dietach chodzi.

Dlaczego dieta indywidualna?

Nie ma dwóch takich samych ludzi, i co za tym idzie – nie ma dwóch osób, które odżywiałyby się w identyczny sposób. Jedna osoba lubi zjeść trochę więcej i trochę bardziej tłusto, a inna nie miałaby nic przeciwko samym sałatkom przez cały dzień. Każdy ma odrobinę inne preferencje smakowe, więc trudno się dziwić, że jednakowa dieta rozpisana dla każdego jednej osobie będzie odpowiadała, a dla innej będzie zupełnie nie do zaakceptowania pod wieloma względami. Tak samo, jak każdy ma nieco inną sylwetkę, mamy również inne potrzeby żywieniowe – i należy je wziąć pod uwagę. Zwykle nie mamy czasu się pochylić nad tym, co jemy, a co powinniśmy, a to spory błąd, który może nas kosztować zdrowie!

Jak jeść powinny dzieci, a jak dorośli?

Wykupując u dobrego dietetyka indywidualne diety online można zaobserwować podział na usługi dla dzieci i dorosłych. W przypadku dzieci rzadko kiedy chodzi o odchudzanie – wręcz przeciwnie, zależy nam na tym, by nauczyć je jedzenia zdrowych produktów dla lepszego, bardziej zrównoważonego rozwoju. Z kolei dorosłe osoby chcą nauczyć się jedzenia, które nie powoduje tycia ani wyrzutów sumienia, a przy tym nie wiąże się z restrykcjami. Czy możliwe jest zaspokojenie potrzeb obu tych grup społecznych? Tak, a rozwiązaniem są diety dopasowane do nich indywidualnie. Poznając potrzeby pacjentów można określić ich preferencje i wybrać spośród składników diety produkty lubiane, a przy tym zdrowe. Taka dieta jest bardzo smaczna i akceptowana, a więc przestrzeganie jej nie wiąże się z żadnymi restrykcjami!