beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Rozrywka w Bełchatowie i okolicach

Rozrywka w Bełchatowie i okolicach

mar 24, 2020

Bełchatów to miasto liczące niecałe 60 tysięcy ludzi. Położone jest w województwie łódzkim. Na terytorium miejscowości znajdziemy sporo parków do odpoczynku i relaksu, łącznie funkcjonuje ich 7, ponadto w mieście zbudowano prawie 30 placów zabaw dla dzieci. Bełchatów jest niedoceniany pod względem turystycznym, wokół niego działa też parę ośrodków wypoczynkowych, dobrze nadających się na wakacje. W samym mieście i okolicach znajdziemy również sporo rozrywek.

1. FIGLOBAJKA
Ul. Transportowa 3
Tel. 791 867 375

Każde dziecko (małe i duże) będzie zadowolone z pobytu. Do wypróbowania jest park trampolin, ścianka wspinaczkowa, basen z gąbkami, małpi gaj, zjeżdżalnia, tor ninja, karuzela i maszyny do gier.

2. EKSPOZYCJA PGE GIGANTY MOCY – MIEJSKIE CENTRUM KULTURY
Ul. Plac Gabriela Narutowicza 3
Tel. 503 119 739

Giganty mocy są prawdopodobnie największą atrakcją w Bełchatowie. Do zwiedzania jest kilka sal dobranych tematycznie i ułożonych według dwóch linii – roku i dnia. Ta pierwsza pokazuje jak kształtowały się przez stulecia surowce, a druga prezentuje sprzęt do ich wydobywania i proces tworzenia energii elektrycznej.

3. SOLPARK KLESZCZÓW
Ul. Sportowa 8, 97-410 Kleszczów
Tel. 447 316 517

Niedaleko Bełchatowa działa ośrodek zapewniający rekreacje i wypoczynek. Można korzystać z miejscowego basenu i zjeżdżalni oraz centrum rozrywkowego, gdzie jest kręgielnia i sala gier. Jest to najbliższy aquapark Bełchatów.

4. POWIATOWE CENTRUM SPORTU
Ul. Czapliniecka 96
Tel. 504 480 807

W centrum udostępnia się m. in. stadion lekkoatletyczny, pływalnię i lodowisko. Prowadzone są zajęcia fitness oraz nauka gry w tenisa, pływania lub jazdy na łyżwach.

5. ESCAPE ROOM “KOPALNIA TAJEMNIC”
Ul. Kościuszki 4A
Tel. 668 172 563

Miejsce dla fanów łamigłówek. W ciągu godziny należy znaleźć wyjście z pomieszczenia korzystając z ukrytych podpowiedzi i zagadek.

6. CENTRUM ZABAW DLA DZIECI “FIGLORAJ”
Ul. Wojska Polskiego 59
Tel. 530 035 405

Do zabawy centrum posiada np. trampoliny, samochodziki czy wielki basen z piłeczkami oraz dużo więcej atrakcji.