beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Czerwony kamień o wyjątkowym połysku i twardości. Hiacynt i jego zastosowanie w jubilerstwie.

Czerwony kamień o wyjątkowym połysku i twardości. Hiacynt i jego zastosowanie w jubilerstwie.

wrz 30, 2020

Niegdyś stosowany jako talizman, dziś to cenny kamień ozdobny, chętnie wykorzystywany do tworzenia biżuterii. Hiacynt, od lat towarzyszy kobietą jak i mężczyzną, którzy wierzą, że posiada on lecznicze właściwości.

Jak wygląda hiacynt, oraz gdzie występuje? Ogólna charakterystyka.

Hiacynt jest kamieniem szlachetnym, który rzadko można spotkać w sklepach jubilerskich. Ze względu na odległość od kraju, w którym się go pozyskuje, oraz różnorodność koloru, ceny znacząco różnią się od siebie, a sprowadzenie kamienia do Polski, wiąże się z dużymi kosztami. Naturalne skupisko hiacynta jest między innymi w Indiach, Brazyli, USA, Francji oraz na Madagaskarze. Najczęściej występuje on w kolorze czerwieni, choć równie popularne odcienie to pomarańcz oraz żółć. Jest twardy. Posiada aż 8 punktów na 10 w skali skali twardości. Ciekawostką jest możliwość zmieniania się koloru, pod wpływem słońca.

Jak pielęgnować biżuterię z hiacyntem.

Przepiękne kolory oraz doskonała przejrzystość sprawiły, że hiacynt chętnie stosowany jest jako zamiennik diamentu. Niestety, choć jest twardy, może uszkodzić się przez nadmierne wystawianie go na promienie UV, lub zdeformować pod wpływem kontaktu z wodą. Aby wyczyścić zabrudzony kamień, wystarczy przetrzeć go delikatnie wilgotną ściereczką. Jeśli nieczystości nie zejdą, do wody można dodać delikatne mydło lub płyn do naczyń. Niektórzy stosują również popiół, który delikatnie poleruje kamień jak i biżuterię. Trzeba jednak robić to ostrożnie, by nie uszkodzić cennego kamienia.

Szlachetny kamień hiacynt jako dodatek do biżuterii.

Ten wyjątkowy kamień wykorzystywany jest do tworzenia gustownej i eleganckie biżuterii. Tworzy się z niego między innymi kolczyki, naszyjniki, bransoletki oraz pierścionki. Równie popularne są również broszki oraz spinki, z wykorzystaniem tych przepięknych kamieni. Biżuteria z hiacyntem doskonale uzupełnia wieczorową kreację. Najlepiej Komponuje się z białym złotem lub srebrem, które podkreśla czerwony odcień kamienia.