beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Wesele w kolorach wrzosu

Wesele w kolorach wrzosu

sie 26, 2020

Wesela w kolorach lawendy i wrzosu ostatnio cieszą się coraz większą popularnością wśród par, które decydują się na organizację ceremonii w jesiennych miesiącach. Fioletowe odcienie nie bez powodu plasują się w ścisłej czołówce najpopularniejszych motywach kolorystycznych wesel ze względu na to, jak dobrze współgrają ze ślubną bielą i jaką zachwycają tworzą scenerię.

Dekoracje i kwiaty w kolorze fioletowym

Jesienna natura bardzo chętnie barwi kwiaty w różne odcienie fioletu. Hiacenty, lawenda, rozchodniki, krwawniki, chryzantemy, zawilce, dalie, astry, wrzosy i wiele wiele innych. Natura obfituje w mnogość gatunków przybierających fioletowe barwy. Jeśli planujemy wesele z kolorem fioletowym w tle, to nie może go zabraknąć również w wiązance ślubnej Panny Młodej. Jednym z wyjątkowych oryginalnych wyborów z pewnością będzie bukiet z wrzosów.
Jesień to zdecydowanie czas wrzosów, dlatego też jest jednym z ulubionych wyborów Par Młodych, które pobierają się we wrześniu lub październiku. Wrzos w zależności od gatunku może zaskoczyć wieloma odcieniami fioletu, różu, a nawet błękitu oraz bieli. Niesamowicie dobrze współgra z takimi kolorami jak klasyczna biel, zieleń, błękit a także z szeroką gamą szarości. Kwiat ten posiada również niezwykle romantyczną symbolikę, mieszkańcy Szkocji oraz starożytni Celtowie wierzyli, że wrzos jest niezwykle magiczną rośliną, która rosła wyłącznie w miejscach w których nigdy nie przelano krwi. Oznaczała miłość, niewinność, pasję i namiętność. Jest także znakiem trwałości i wierności przysiąg.
Wykorzystując wrzos w dekoracjach możemy go użyć w celu przyozdobienia butonierek Panna Młodego i świadków, ale także można go przemyć do wianków na głowach druhen oraz Panny Młodej, które coraz częściej rezygnują z tradycyjnego welonu na rzecz wianka uplecionego z żywych kwiatów, jako ozdoba stołu weselnego, ale także można użyć delikatnych wrzosowych gałązek do ozdoby tortu weselnego. Jako dobry pomysł sprawdzi się również wykorzystanie motywu wrzosu przy ozdobie zaproszeń ślubnych.