beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Jak zrobić hennę w domu?

Jak zrobić hennę w domu?

maj 18, 2020

Henna naturalna jest barwnikiem do skóry, paznokci, włosów. Jest najstarszym znanym produktem dekoracyjnym. Stosowana już w starożytności, głównie do ozdabiania twarzy, rąk, włosów. Obecnie jest to najpowszechniejszy zabieg pozwalający na w miarę trwałe barwienie rzęs i brwi. Można ten zabieg wykonywać u kosmetyczki, ale ponieważ jest dość prosty coraz częściej, kobiety robią go samodzielnie w domu. W drogeriach można kupić produkt w proszku, kremie i w żelu, których działanie jest tak samo skuteczne, jak produktów profesjonalnych.

Czy zrobienie henny w domu jest łatwe?

Najczęściej występuje w trzech kolorach: brązowym, grafitowym i czarnym. Każda kobieta może samodzielnie dobrać najbardziej pasujący produkt. Henna brwi i rzęs w domu robiona jest często samodzielnie przez zainteresowaną kobietę, aby efekt był zgodny z zamierzonym, należy przestrzegać kilku zasadniczych przykazań. Brwi i rzęsy muszą być dokładnie wyczyszczone i odtłuszczone, aby produkt dobrze pokrył włoski. Przed przystąpieniem do zabiegu najlepiej otaczającą skórę przykryć warstwą tłustego kremy, a po dolne rzęsy dobrze jest podłożyć zabezpieczające papierki. Henna powinna być konsystencji półpłynnej, aby jednocześnie dobrze pokryć każdy włosek i nie nie spływać po policzkach. Okres przetrzymywania produktu na twarzy zależy od zaleceń producenta. Na koniec najlepiej zmyć ciepłą wodą, pilnując, by nie zabarwić twarzy. Jest dość prosty i w miarę szybki zabieg, który każda kobieta może wykonać samodzielnie. Dlatego wiele firm wychodzi z propozycją swoich produktów.

Dlaczego robimy hennę?

Henna ma znakomity wpływ na jakość włosa, który dzięki zabiegom staje się mocniejszy, bardziej sprężysty i błyszczący. Pokrywający je składnik zapewnia lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Hennę obecnie bardzo często stosuje się do wykonywania nietrwałych tatuaży, które w lecie znajdują wielu zwolenników. Natomiast zdobienia arabskie czy hinduskie to często przez pokolenia przekazywane wzory, przynależące do konkretnej grupy.