beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Siła w bicepsie

Siła w bicepsie

mar 12, 2020

Zbliża się ten czas w roku, kiedy każda z kobiet chce wyglądać dobrze – lato. W celu poprawienia swojej sylwetki częściej sięgamy po rady dietetyków i trenerów personalnych. Oprócz codziennego ważenie masy ciało warto także zmierzyć poszczególne jego partie, żeby uzyskać rzetelne informacje i z łatwością obserwować, co na bieżąco udaje nam się zmienić. Wiedza o proporcjach naszego ciała pomoże też podczas zakupów online. Coraz częściej w tym celu zwraca się uwagę na obwód ramienia, co pomoże w zakupie bluzek, koszulek lub marynarek.

Jak mierzyć obwód ramienia?

Nigdy nie należy mierzyć obwodów ciała w ubraniach. Najbardziej rzetelny odczyt pojawi się, kiedy jesteśmy w bieliźnie. Warto poprosić inna osobę, by pomogła nam w odczytaniu miary. Jeśli odczytamy miarę trzy razy i wyciągniemy z niej średnią odczyt będzie najbardziej wiarygodny. Biceps mierzymy po uprzednim zgięciu łokcia pod kątem prostym. Należy także napiąć mięśnie i wybrać najszerszą część ramienia do pomiaru. Będzie to ważne nie tylko dla zrzucających kilogramy, ale także dla osób pobierających i kształtujących masę. Kobiety i mężczyźni uznają wielkość swoich bicepsów jako symbol siły w codziennym życiu i jest to nalepszy dowód na to, że regularnie ćwiczą i odnoszą sukces zmieniając swoją sylwetkę.

Jak często mierzyć?

Obwód ramienia możeby być mierzony co dwa tygodnie, by obserwować postępy treningu siłowego lub stosowanej przez nas diety. Jeśli nie jesteśmy w trakcie żadnego z nich warto mierzyć swoje proporcje przed każdym zakupem ubrań przez internet. Pomoże nam to w unikaniu zawodów związanych z wydaniem pieniędzy na ubrania, które teoretycznie są w naszym rozmiarze, ale jednak nie do końca odpowiadają obwodowi niektórych części ciała.

Czym mierzyć?

Za każdym razem do mierzenia używamy metra krawieckiego. Jeśli pomaga nam inna osoba, będzie jej łatwiej upewnić się, że pozycja metra jest prawidłowa. Jest to najbardziej korzystna sytuacja. Jeśli robimy to samemu, nie śpieszmy się, aby odczyt był rzetelny. Mierząc biceps meter będzie ustawiony poziomo. Meter nie powinien uciskać tkanki tłuszczowej, jedynie przylegać do naszego ciała, nieodkształcając go. Taki pomiar zapewnia nam wiarygodną informację o naszym ciele.