beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Wesele – klimatyczne miejsca na mapie Polski

Wesele – klimatyczne miejsca na mapie Polski

kw. 30, 2018

Wybór miejsca na zorganizowanie imprezy weselnej to duże wyzwanie dla każdej przyszłej Młodej Pary. Poszukiwanie sali często rozpoczyna się nawet dwa lata wcześniej przed planowaną imprezą! Jednak pierwszym krokiem do wyboru idealnego miejsca jest zastanowienie się nad naszymi potrzebami i wizją całej imprezy. Oto pięć miejsc na mapie Polski, które doskonale nadają się do zorganizowania imprezy poślubnej: a każde z nich oferuje niespotykane rozrywki, odmienny klimat i aspekty kulturalne.

1. Wybrzeże Bałtyku – wesela dla wymagających

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego to z pewnością miejsce znane przede wszystkim z wakacyjnych urlopów. Jednak przy samej plaży znajdziemy wiele doskonałych restauracji i hoteli, które oferują organizację imprez weselnych. Z pewnością wybór jednej z miejscowości nadmorskiej pozwoli nam na niezapomnianą sesję ślubną. Dodatkowo możemy zdecydować się na wesele pod gołym niebem, które uatrakcyjni szum fal i widok zachodzącego słońca. To także doskonała destynacja dla miłośników świeżych ryb – kuchnia wielu restauracji bazuje na doskonałych daniach rybnych, co z pewnością będzie miłą odmianą do tradycyjnych dań serwowanych na tego typu imprezach.

2. Tatry – wesele w góralskim klimacie

A może by zastąpić samochód tradycyjnym, góralskim kuligiem? To właśnie oferują polskie góry! Wesele wśród ośnieżonych szczytów z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Dodatkowo organizując imprezę w tatrzańskich miejscowościach możemy liczyć na niespotykany pokaz tutejszej kultury i muzyki. Nie zapominajmy o jedzeniu – kuchnia tego regionu obfituje w doskonałe mięsa, przez co niemal koniecznością jest postawienie wiejskiego stołu. Dodatkową atrakcją mogą być poprawiny na świeżym powietrzu z góralskim zespołem i ogniskiem.

3. Miasta i okolice

Każde duże miasto oferuje dostęp do doskonałych sal i hoteli. Wesela w plenerze blisko Łodzi cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców tego miasta. Podobnie będzie w przypadku innych dużych miejscowości. To przede wszystkim wygoda i możliwie najniższe koszty – łatwy dojazd sprawia, że wielu gości zdecyduje się na dojazd do własnych mieszkań, dodatkowo ograniczymy wydatki związane z transportem i zakwaterowaniem naszych przyjaciół i rodziny.

4. Mazury – w krainie tysiąca jezior

Jeśli marzymy o weselu w niepowtarzalnej okolicy, Mazury oferują nam bardzo wiele. Tutejsze restauracje, hotele i domy weselne często usytuowane są na uboczach oraz posiadają własny dostęp do brzegów jeziora. Piękno tej krainy sprawia, że nawet najbardziej wymagające Pary Młode będą zachwycone widokiem zachodzącego słońca. Mazury, tak jak w przypadku regionów nadmorskich, pozwalają na stworzenie nietuzinkowego menu, którego podstawą będą świeże i pyszne ryby.

5. Wschodnie wesela w wiejskim stylu

Tuż przy wschodniej granicy znajdziemy wiele wsi i małych miejscowości – to region, w którym znajdziemy także tradycyjne domy weselne, dzięki którym możemy zorganizować prawdziwe wiejskie wesele. Z pewnością warta wspomnienia jest tutejsza kuchnia, która obfituje w dania mięsne i mączne – prawdziwe rarytasy dla miłośników tradycyjnej kuchni polskiej. To również płaskie tereny, mieniące się na złoto pola i bezkresne przestrzenie, dzięki którym poczujemy się jak w bajce, przy akompaniującej nam tradycyjnej muzyce Wschodu.