beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Sala weselna – czym kierować się w trakcie poszukiwań miejsca idealnego?

Sala weselna – czym kierować się w trakcie poszukiwań miejsca idealnego?

kw. 22, 2018

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Chcemy, by ten dzień był idealny pod każdym względem. Przygotowania do imprezy weselnej często rozpoczynają się nawet dwa lata wcześniej, a pierwszym z zadań przyszłej Pary Młodej jest wybór sali, która zachwyci wszystkich gości.

Lokalizacja – natura kontra miasto

Głośna muzyka, zabawa do białego rana i duża liczba gości to powody, dla których sale na przyjęcia zlokalizowane są zwykle na uboczu. Część z nich oczywiście możemy znaleźć w dużych miastach, jednak jeśli zależy nam na niesamowitym klimacie miejsca i bliskości z naturą, możemy zdecydować się na wesele nad morzem, w lesie lub w sercu gór. Wszystko zależy od preferencji! Musimy pamiętać jednak, że sale w mieście posiadają zdecydowanie lepszy dojazd, co sprawdzi się szczególnie, gdy większość z gości mieszka w pobliżu. W przypadku wesel z dojazdem – szczególnie w te bardziej odosobnione miejsca, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami w postaci wynajmu autobusów oraz zagwarantowania noclegu wszystkim gościom.

Wielkość ma znaczenie

Kolejnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej sali na wesele, jest jej wielkość. Z jednej strony musimy zagwarantować wystarczającą ilość miejsca tak, by każdy z gości czuł się komfortowo, z drugiej zaś sala weselna nie powinna być zbyt duża – mogłaby wówczas sprawiać wrażenie pustej. W sali weselnej stoliki powinny być ułożone tak, by goście i kelnerzy mogli się bez problemu poruszać miedzy nimi. Najbardziej funkcjonalne budynki posiadają także łatwy dostęp do toalet oraz stoliki na zewnątrz – jest to wygodne rozwiązanie dla osób palących.

Restauracje w salach weselnych

Coraz częściej sale na przyjęcia posiadają własną strukturę gastronomiczną, dzięki czemu nie musimy dodatkowo martwić się o wynajem firmy cateringowej. To wygodne rozwiązanie sprawia, że ustalamy menu już bezpośrednio z pracownikami sali weselnej, zazwyczaj mamy także możliwość wyboru jednego z kilku zestawów oraz dokonania pewnych niewielkich zmian w jego zakresie. To moment, w którym powinniśmy dokładnie poznać żywieniowe preferencje naszych gości: może się okazać, że część z nich nie spożywa pewnych pokarmów z przyczyn ideologicznych, zdrowotnych lub religijnych. Warto więc zadbać o zróżnicowane menu oraz zagwarantowanie opcjonalnych dań wegańskich.

Dodatkowe atrakcje

Sale weselne bardzo często oferują dodatkowe atrakcje. Wiele z nich posiada dostęp do specjalnych ofert zespołów muzycznych, firm cukierniczych czy organizatorów ślubów. W niektórych miejscach, szczególnie tych o wyjątkowo dużym znaczeniu kulturowym, możemy liczyć na krótki występ muzyczny lokalnych artystów, którzy wykonają piosenki ludowe. Z łatwością wynajmiemy również fotobudkę czy pokaz barmański. Większość sali oferuje również dodatkowo płatny “wiejski stół”, co może być szczególnie warte przemyślenia w polskich górach, które słyną z doskonałych wyrobów mlecznych i mięsnych.

Z pewnością istnieje jeszcze wiele innych aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie organizacji przyjęcia weselnego. Klimatyzacja, warunki nagłośnieniowe czy dostęp do zaplecza multimedialnego to dla wielu kluczowe elementy, bez których nie obędzie się żadna duża impreza. Wszystko zależy od naszych preferencji, ale również zasobności portfela oraz przewidywanego budżetu.