beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

4 sposoby na przetłuszczające się włosy.

4 sposoby na przetłuszczające się włosy.

maj 2, 2021

Co robić, by włosy się nie przetłuszczały?

Włosy ładne to lśniące i błyszczące pasma, które mają w sobie lekkość. Każdy włos jest inny i nie wszyscy mamy szczęście do włosów tak wyglądających. Pomimo pielęgnacji nie zawsze wyglądają one zjawiskowo. Włosy mające tendencję do przetłuszczania, nawet pomimo starań ich właścicieli, szybko zamieniają się w oklapłe i tłuste fryzury. Co robić, żeby móc cieszyć się pięknym wyglądem włosów codziennie?
Są na to sposoby i warto z nich skorzystać.

4 sposoby na przetłuszczające się włosy.

Niektóre z nich nie wymagają od nas dużych nakładów i kosztów. Warto poświęcić trochę czasu, na zebranie ziół, czy przygotowanie maseczki. Nasze włosy na pewno nam się za to odpłacą pięknym wyglądem. Korzystajmy z tego, co dała nam natura i z tego, co mamy pod ręką. Dowiedz się jak dbać o włosy odwiedź stronę https://phenome.eu/pl_pl/wlosy.html

Maseczka z drożdży.
Potrzebujemy 100 g drożdży świeżych, które rozgniatamy i zalewamy 1 szklanką letniego mleka. Tak powstałą masę nakładamy na głowę. Miksturę pozostawiamy na pół godziny. Potem spłukujemy, myjemy szamponem jak zwykle, suszymy i gotowe. Maseczka poprawia kondycję włosów, odświeża i hamuje ich wypadanie. Zapobiega szybkiemu przetłuszczaniu się.
Szampon z aloesem.
To domowy szampon, możliwy do zrobienia, kiedy posiadasz w swoim domu aloesy w doniczce. Potrzebujemy odciąć jedną odnogę rośliny i wycisnąć z niej sok. ½ szklanki ulubionego szamponu mieszamy z aloesowym sokiem i 1 łyżką cytryny. Taki zabieg sprawia, że szampon z drogerii zostanie dodatkowo wzmocniony o substancje wpływające korzystnie na stan naszych włosów. Mikstura odświeża, wzmacnia włosy i jest pogromcą tłustego sebum.
Płukanka z octu jabłkowego.
¼ szklanki octu jabłkowego mieszamy z 450 ml wody. Po umyciu włosów szamponem wcieramy miksturę w skórę głowy. Po 5 minutach spłukujemy. Ocet utwardza zewnętrzną strukturę włosa, zamyka jego łuski, dodaje blasku i ułatwia rozczesywanie.
Puder z mąki kukurydzianej.
Głowę posypujemy mąką i wcieramy w skórę głowy. Zabieg wykonujemy na włosach suchych. Po kilku minutach dokładnie szczotkujemy włosy. Mąka działa tutaj jak talk i zbiera tłuste sebum, które się na nich zbiera. Odświeża.