beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Zasady bezpiecznej jazdy rowerem

Zasady bezpiecznej jazdy rowerem

mar 29, 2017

Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego obowiązują go wszystkie prawa i obowiązki Kodeksu ruchu drogowego. Rowerzysta zobowiązany jest do stosowania się do nich, ponieważ tylko to pozwoli zachować zupełne bezpieczeństwo na drodze, dzięki temu sam rowerzysta jak i inni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli w swobodny i bezpieczny sposób przemieszczać się.

Bezpieczna jazda rowerem to taka, która całkowicie dostosowana jest do obowiązujących przepisów na drodze. Każdy rowerzysta szczególną uwagę powinien zwracać na znaki drogowe, szczególnie wtedy, kiedy nie przemieszcza się po ścieżce lub drodze rowerowej, a korzysta z jezdni razem z innymi pojazdami. Bardzo bezpieczne przemieszczanie się po drodze to takie, kiedy stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Tę zasadę powinno stosować się bez względu na to jakim pojazdem przemieszczamy się po drodze. Podczas jazdy należy cały czas myśleć i zwracać uwagę na wszystko co dzieje się dookoła, szczególnie kiedy przemieszczamy się na rowerze i jesteśmy narażeni na poważne w skutkach wypadki.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne, a nawet modne, stało się zastosowanie w jeździe różnego typu ochraniaczy, a szczególnie kasków.