beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Jak zacząć biegać?

Jak zacząć biegać?

lis 10, 2020

Moda na bieganie

Od kilku lat widzimy na naszych ulicach, alejkach parkowych, w lasach i na osiedlowych chodnikach mnóstwo biegających osób w każdym wieku. Skąd nagle wzięła się ta moda i czy faktycznie bieganie jest takie zdrowe? Oczywiście ! Każda aktywność fizyczna ma wpływ na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a sposobność do wstania z kanapy czy sprzed ekranu komputera jest nie do przecenienia ! Bieganie to jeden z najtańszych sportów – nie potrzebujemy do jego uprawiania drogiego sprzętu (choć wielu zapaleńców inwestuje w markowe buty czy odzież… ale na dobrą sprawę wcale nie o to w tym chodzi!). Więcej o zdrowiu – zdrowystyl.com.pl .

Jak zacząć przygodę z bieganiem ?

Chcesz zacząć biegać, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? W zasadzie nic prostszego – nie potrzebujesz żadnego sprzętu, jak tylko wygodna odzież i buty, w których komfortowo pomkniesz alejkami parkowymi. Zbierz się w sobie i… po prostu wyjdź z domu. Wybierz dogodny teren, ładną pogodę i sprawdź, czy bieganie to odpowiednia dla Ciebie aktywność fizyczna. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami czy zbyt szybkim zmęczeniem. Dobrze jest mieć jakiś wytyczony odgórnie cel, jak w przypadku wszelkich innych działań w życiu. Chcesz zrzucić kilka kilogramów? A może poprawić ogólną kondycję fizyczną? Twój lekarz narzeka, że zbyt mało się ruszasz? Przeanalizuj, dlaczego tak naprawdę zależy Ci na bieganiu i… rusz się z kanapy!
Bieganie odradzić można jedynie osobom ze zbyt dużą nadwagą – w ich przypadku wprowadzenie tak radykalnej aktywności fizycznej nie będzie miało zbyt dobrych następstw. Lepiej wtedy zacząć od intensywnych spacerów, przechodząc w końcu do marszobiegów oraz – po zgubieniu kilku nadprogramowych kilogramów – do właściwego biegania. Zbyt szybkie narzucenie sobie intensywnych ćwiczeń doprowadzi do przemęczenia jeśli nie do kontuzji, a to z pewnością nie wpłynie dobrze na nasze nastawienie do biegania. A nie ma nic gorszego, jak zniechęcenie już na samym początku treningów!
Bieganie ma świetny wpływ nie tylko na naszą kondycję, poprawę sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na naszą psychikę. Wyjście z domu i ruch na świeżym powietrzu to doskonała okazja do “przewietrzenia głowy”, zmęczenie powoduje redukcję stresu jak również wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Podczas biegania schodzi z nas napięcie, redukuje się stres, a przede wszystkim mamy też świetną okazję, by nieco sobie poukładać w głowie myśli, znaleźć rozwiązanie problemów, czy po prostu aby spojrzeć na nie z innej perspektywy.
Rozpoczęcie biegania to świetna próba charakteru, naszej silnej woli. Biegając poprawimy wiarę we własne możliwości, wzmocnimy charakter poprzez przełamywanie własnych barier i ograniczeń. Niebagatelną sprawą jest także możliwość poznania w ten sposób nowych ludzi, których mijać będziemy podczas codziennych treningów. Bieganie to bowiem doskonały sport zarówno dla osób lubiących samotność, jak i dla tych, którzy cenią sobie towarzystwo innych, lubiących ze sobą konkurować.
Słowem – bieganie jest świetnym sportem dla każdego, niezależnie od wieku, płci, zamożności i wykonywanego zawodu!