beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Leserem w zbędne owłosienie!

Leserem w zbędne owłosienie!

kw. 3, 2018

Gładka skóra to atrybut każdej kobiety. Panie niezależnie od szerokości geograficznej walczą, więc ze zbędnym owłosieniem. Oprócz klasycznej depilacji maszynką istnieje mnóstwo alternatywnych sposobów walki z nim. Poznaj więc najbardziej znane i cenione substytuty klasycznej maszynki do golenia.

Współcześnie producenci kosmetyków wręcz prześcigają się w wypuszczani na rynek coraz to nowszych preparatów mniej lub bardziej skutecznie osłabiających niepożądane włosy. Wszystkie z nich jednak oparte są na podobnych składnikach. W ich działaniu istotna jest bowiem substancja zwana kwasem tiglikolowym, który rozpuszcza keratynę włosa, osłabiając go i zmuszają do obumarcia. Składnik ten po tym jak naniesiemy go na skórę wnika w strukturę włosków, rozpuszczając je od środka. Cząsteczki substancji są jednak zbyt duże, aby uszkodzić cebulkę włosa. Dlatego zarost powraca po kilku dniach. Minusem stosowania takich preparatów mogą być reakcje alergiczne, występujące u użytkowniczek o wrażliwej skórze.
Depilacja z woskiem to kolejna z metod, o której zapewne słyszałaś. Jest to podobnie jak maszynka mechaniczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Najczęściej stosuje się ja na nogach, pachach, czy okolicach bikini. Ciekawa alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa, którą można wykonać samodzielnie w domu. Ten rodzaj zabiegów wiąże się z podrażnieniami i groźba wrastania włosków. Najlepiej więc skorzystać z pomocy specjalistek, obecnie każdy praktycznie salon kosmetyczny oferuje tego typu usługi.

Nitkowanie, to metoda, która zapewne stosowały niektóre z waszych babć. Świetnie sprawdza się w przypadku brwi, czy meszku pod nosem. No i przede wszystkim nic nie kosztuje, do stworzenia własnego mini depilatora potrzebujesz bowiem zwykłej nitki i zręcznych paluszków.

Zwalcz go raz na zawsze

Ciekawa alternatywą wyżej wymienionych jest technologia. Oszczędź swój cenny czas inwestując w laserowe usuwanie owłosienia Bielsko i salony w nim zlokalizowane stoją przed tobą otworem. To jedyna metoda, która po wykonaniu serii takich zabiegów raz na zawsze unicestwia nieestetyczny zarost.