beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Powody dla których powinno się jeść jabłka.

Powody dla których powinno się jeść jabłka.

lut 26, 2020

Jabłko

Owoc ten, oprócz tego że jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju, jest bogaty w cały szereg licznych właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm. Jabłka należą do owoców o wyjątkowo niskiej kaloryczności. a pomimo tego o niesamowitym wręcz bogactwie składników odżywczych oraz cennych witamin i minerałów.
Regularne jedzenie jabłek, nie tylko pozwoli zadbać o zdrowy, szczupły wygląd poprzez właściwości wspomagające trawienie, ale również wspomogą leczenie cukrzycy czy zmniejszenie rozwoju wielu chorób.

Warto jeść jabłka

Jabłka dlaczego warto jeść wiedzą tylko ci, którzy jedzą je regularnie. W jabłkach znajdują się bogactwa pektyn, czyli rozpuszczalnego błonnika obniżającego poziom złego cholesterolu. Najwięcej pektyn zawiera się w skórce oraz pestkach.
Szacuje się że ponad 20% osób regularnie spożywających jabłka, ma zdecydowanie niższy poziom złego cholesterolu od osób, które jabłek nie jedzą. Podobnie wygląda sprawa z udarami. Jabłka również niwelują ryzyko jego wystąpienia.
Duża zawartość błonnik, pozytywnie wpływa na zwiększenie dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym. Poprzez ich obecność w jelicie grubym, łatwiej dochodzi do trawienia posiłków oraz do lepszej przemiany materii.
Jabłka to owoce o jeszcze wielu innych pozytywnych skutkach ich spożywania. Pozwalają bowiem prowadzić skuteczna walkę z otyłością. Dzieje się to za sprawą florydzyny., która hamuje transport glukozy w przewodzie pokarmowym. Drugim ważnym elementem walki z otyłością jest duża zawartość kwasu ursolowego, którego zadaniem jest przyspieszanie procesu spalania kalorii. Jedzenie jabłek to także zdrowe zęby. Gryzienie ich i żucie pozytywnie wpływa na dziąsła oraz na zęby, zmniejszając ryzyko wystąpienia próchnicy.

Jedzmy dużo jabłek

Jeśli produkt jest naturalny, ogólnie dostępny a do tego płyną same korzyści z jego spożywania, to dlaczego ograniczać sobie tę przyjemność. Nie warto tego robić. Każde kolejne jabłko to zastrzyk zdrowia.