beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Na czym możemy zaoszczędzić przy małym dziecku, kupując używane rzeczy?

Na czym możemy zaoszczędzić przy małym dziecku, kupując używane rzeczy?

lut 26, 2020

Nowe znaczy lepsze, głosi popularny osąd, który powoli zmienia się w kolejne przysłowie. W wielu aspektach jest w tym dużo racji. Jednak, kiedy zastanowimy się nad tym dłużej, niektórych rzeczy nie opłaca się kupować nowych. Zwłaszcza dla małych dzieci, które rosną bardzo szybko. Oto kilka rzeczy, które lepiej kupować używane.

Używane zabawki lepsze od nowych

Dzieci lubią zabawki i mają ich naprawdę, naprawdę dużo. Jednak większość z nich jest dla nich atrakcyjna tylko przez pewien czas, najczęściej kilka miesięcy. Nic w tym dziwnego – albo zdążą z nich wyrosnąć, albo zostaną zniszczone, albo po prostu mają tak wiele zabawek, że te znikają wśród innych.
Oczywiście chcemy, by nasze dziecko miało piękne, nowe, czyste zabawki. I może je mieć, jednak ten kolejny miś może być już używany. Używane zabawki wstawiane na wiele stron ogłoszeniowych lub od naszych znajomych są bardzo często w bardzo dobrym stanie. Dlaczego więc nie dać im drugiego życia, a naszemu portfelowi dać trochę odpocząć?

Używane ubranka

Małe dzieci rosną jak na drożdżach, a przy tym bardzo się brudzą. Ślina, resztki mleka i wszystko inne co wpadnie im w rączki znajduje swoje miejsce na ich ubrankach. Czasami aż szkoda nowych śpioszków, czy słodkiego misia na koszulce. Dlaczego by więc nie skorzystać z używanych ubranek? Są na pewno tańsze niż nowe i na pewno nie będziemy aż tak przeżywać kolejnych plam, mając świadomość o ile mniej kosztowały.

Kołyski dla dzieci używane

Ach, stare dobre kołyski. Chyba nie ma nic lepszego na małych buntowników, którzy po prostu nie chcą spać. Wystarczy trochę pobujać w wygodnej i dla dziecka, i dla nas kołysce, by wszyscy mogli zażyć potrzebnego snu. Jednak ten sposób nie będzie działać wiecznie. Tak naprawdę w momencie, gdy dziecko próbuje siadać samodzielnie powinniśmy pożegnać się z kołyską. Maluszek może bowiem próbować siadać w kołysce, która może się przechylić. Resztę wypadków może sobie każdy wyobrazić.
Po co więc kupować nową kołyskę jedynie na parę miesięcy? Kołyski dla dzieci używane są tańsze i zupełnie wystarczą na kilka miesięcy, podczas których będą nam najbardziej potrzebne.