beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Sposoby na elektryzujące się włosy

Sposoby na elektryzujące się włosy

kw. 6, 2021

Włosy z prądem 😉

Zwłaszcza w okresie jesiennym albo zimowym elektryzowanie się włosów dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Jest kilka sprawdzonych i wypróbowanych sposobów aby walczyć z elektryzującymi się włosami. A więc jakie są sposoby na elektryzujące się włosy. Oprócz sprawdzonych sposobów takich jak czesanie włosów grzebieniem pomoczonym w wodzie jest wiele innych i o wiele ciekawszych rozwiązań. Pierwszym z nich może być na ten przykład użycie lakieru do włosów. Nawet jeśli na co dzień nie używamy tego typu kosmetyków na sezon jesienno zimowy warto rozważyć tą opcję, która nie jest aż taka zła. Możemy również zacząć nakładać olejki na włosy. Dzięki temu nie tylko zabezpieczymy się przed elektryzowanie się włosów ale również stosowane przez nas olejki będą nawilżać ale przede wszystkim odżywiać nasze włosy.

 

Alternatywą dla tego typy rozwiązania może okazać się stosowanie kosmetyków nawilżających typu szampony czy specjalne maski lub odżywki. Ewentualnie możemy sięgnąć po kolejny sposób lecz nie taki popularny i na pewno nie zbyt efektywny i przyjemny, a mianowicie płukanie naszych włosów letnią wodą. Taki pro tipem może okazać się rzadsze czesanie włosów. Tak, tak wystarczy rzadziej czesać swoje włosy a na pewno zniwelujesz elektryzowanie się włosów. Mowa tutaj o zmniejszeniu liczby tego zjawiska, a nie o wyeliminowaniu go w całości. Oprócz czesania włosów możemy również zadbać o to aby nasze włosy suszyły się same bez użycia suszarki do włosów, takie działanie również powinno mieć pozytywny efekt. Warto zacząć od sprawdzenia między innymi na jakiej śpimy poduszce, poduszki z satyną są świetne.

Jakiego płynu do prania używamy , możemy używać właśnie płynu który ma właściwości elektryzujące. Nie martw się, ponieważ to zjawisko jest całkiem naturalne i jego występowanie nie jest czymś niezwykłym i niebezpiecznym, jedynie to jest uciążliwe ale to chyba można jakoś przeżyć albo przeciwdziałać temu. Jest na to wiele dobrych lub mniej dobrych sposobów, każdy znajdzie coś dla siebie.