beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

7 pomysłów na prezent dla młodej nastolatki

7 pomysłów na prezent dla młodej nastolatki

maj 30, 2018

Młoda nastolatka to jedna z najbardziej wymagających solenizantek. W końcu dwunasto- czy trzynastolatka z pewnością nie zachwyci się dziecinną zabawką – to wiek, w którym młode dziewczęta pragną dorosłości, równocześnie na wiele prezentów są jeszcze zbyt młode. Przedstawiamy siedem pomysłów na prezent dla młodej nastolatki, z których z pewnością wybierzesz coś dla swojej pociechy!

1. Literatura. Książki to prezent dla każdego, a nastolatka z pewnością jest w stanie już docenić dobrą powieść. Bogata oferta księgarni sprawi, że z pewnością znajdziemy coś, co sprawi radość młodej solenizantce. Nie musimy decydować się na powieść młodzieżową – możemy zakupić poradnik dla młodych informatyków czy encyklopedię zwierząt.

2. Pierwsze kosmetyki. Młode nastolatki chcą być dorosłe – w tym wieku możemy już pomóc im w pielęgnacji ciała i włosów. W każdej drogerii znajdziemy delikatne balsamy i pachnące żele pod prysznic, które sprawią mnóstwo przyjemności, ale również zapewnią bezpieczeństwo użytkowania.

3. Perfumy. My, kobiety, uwielbiamy piękne zapachy – już we wczesnych latach nastoletnich chcemy otaczać się aromatem perfum. Dobra perfumeria powinna mieć w ofercie także produkty dla dzieci i nastolatek, które są hipoalergiczne i mogą być bez obaw stosowane przez młode kobietki.

4. Przeżycia. Brzmi banalnie, prawda? Wielu z nas zdecydowanie woli prezenty niematerialne: i o ile w dorosłym życiu bardziej cenić będziemy wyjście do dobrej restauracji, tego typu podarunek dla młodej nastolatki jest znacznie bardziej wymagający. Możemy jednak wykupić wejście do escape roomu dla naszej pociechy i jej najbliższych przyjaciół, podarować bilety do kina lub na koncert idola – wszystko zależy od zainteresowań młodej kobiety i zasobności naszego portfela.

5. Wakacyjny wyjazd. Nastolatka to już na tyle dorosła osoba, że może cieszyć się z prezentów odroczonych w czasie. Być może marzy ona o zwiedzeniu wyjątkowego miejsca, prawdziwym Disneylandzie albo całodniowym szaleństwie w największym europejskim parku rozrywki? Jeśli tylko posiadasz tak duży budżet, to może być doskonały pomysł na połączenie rodzinnych wakacji z prezentem urodzinowym.

6. Sportowe prezenty. Sport to zdrowie – wie o tym każdy rodzic. Często jednak nasze pociechy chcą spróbować czegoś innego, niż gry zespołowe czy rower z rodzicami. Urodziny to doskonała okazja by obdarować je zapisaniem do szkoły tańca, wykupieniem pierwszych lekcji jazdy konnej czy karnetem na zajęcia ze sztuk walki.

7. Dodatkowe zajęcia. Brzmi strasznie, prawda? Nie oszukujmy się – dla większości nastolatek nauka jest raczej przykrą koniecznością, niż przyjemnością. Czasem jednak nasze dzieci wykazują niezwykłe zainteresowanie inną kulturą, językiem, kuchnią czy – coraz częściej – informatyką. Na urodziny możemy wiec podarować naszej solenizantce dodatkowe zajęcia – lekcje języka japońskiego czy profesjonalny kurs programowania dla najmłodszych sprawdzi się u młodych osób, które wykazują ponadprzeciętne zainteresowanie danym tematem.

Pamiętajmy, że prezent urodzinowy ma być przede wszystkim przyjemnością. Jeśli nasza pociecha jest typem mola książkowego, z pewnością nie powinniśmy na siłę uszczęśliwiać jej półrocznymi zajęciami w szkole tańca. Dobrze dobrany prezent może sprawić wiele radości i pożytku, który z pewnością nastolatka jest w stanie docenić.