beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Nie daj się jesieni! 8 pomysłów na kreatywne spędzanie czasu

Nie daj się jesieni! 8 pomysłów na kreatywne spędzanie czasu

cze 4, 2018

Jesień to czas, kiedy deszcz i krótsze dni często powodują chandrę, zmęczenie i osłabienie. Niestety, wiele osób dotkliwie odczuwa objawy “jesiennej depresji” już na przełomie września i października. Długie jesienne wieczory to jednak doskonały czas na naukę nowych rzeczy i kreatywne spędzanie czasu! Oto 8 pomysłów, które możesz wykorzystać w swoim życiu.

1. Nadrób zaległości w filmach, książkach i serialach. Niemal każdy z nas posiada pozycje do przeczytania lub obejrzenia, na które jednak zwykle nie miał czasu lub siły. Długie i chłodne wieczory to doskonały czas, by poświęcić się temu bez pamięci. Zrób listy wszystkich pozycji, wyrób kartę w pobliskiej bibliotece, wykup abonament na platformie z filmami i… do dzieła!

2. Zrób listę postanowień. Kto powiedział, że postanowienia można robić jedynie w Nowy Rok? Zrobienie listy kilka miesięcy wcześniej sprawi, że w kolejny rok wejdziesz z większym zapałem – w końcu część z noworocznej “to do list” możesz skreślić już wcześniej! Skupiaj się na krótkoterminowych celach, dzięki którym nabierzesz ochoty na więcej.

3. Skup się na pracy. Ciche, samotne wieczory to wspaniały czas na doszkalanie się w obrębie pracy zawodowej. Możesz skupić się na kursach online lub wykupić internetowy kurs językowy. Z pomocą przyjdą także bezpłatne materiały, które bez problemu znajdziesz dzięki wyszukiwarce internetowej.

4. Idź na spacer – nawet jak leje! Kilka kilometrów w jesienne popołudnie z pewnością dobrze Ci zrobi. Podpowiadamy: las wygląda pięknie o tej porze roku!

5. Wyjdź do ludzi. Już jesienią lokale gastronomiczne przeżywają odrodzenie – po kilku miesięcznym zastoju, kiedy większość ludzi weekendy spędza na świeżym powietrzu, centra dużych miast znów zaczynają tętnić życiem. To doskonały czas na znalezienie nowego baru lub klubu, wyjście do teatru lub galerii sztuki, znalezienie imprez zorganizowanych i kulturalnych.

6. Pamiętaj o sporcie. Nic nie dodaje energii tak, jak zdrowa dawka ruchu. Oczywiście, w porze jesiennej jazda na rolkach czy rowerze może być utrudniona przed pogodę, jednak w klubach fitness na nowo rozkwita oferta zajęć sportowych. A może basen? To wspaniała rozrywka dla całej rodziny i szybkie naładowanie akumulatorów. Wczesna jesień to również doskonała pora na rozpoczęcie przygody z bieganiem czy interwałami. Ruch na świeżym powietrzu z pewnością uodporni Twój organizm i przygotuje go do nadchodzącej jesieni.

7. Naucz się czegoś nowego. Pisaliśmy już o doszkalaniu zawodowym, ale to nie jedyny sposób na kreatywne spędzanie czasu. Szydełkowanie, origami czy nauka robienia tortów – dlaczego nie spróbować? W końcu to rozrywki, które nie wymagają większych nakładów czasu, a brak zobowiązań zawodowych sprawia, że w każdej chwili możesz zakończyć swoją przygodę z nauką.

8. Ciesz się jedzeniem. Jesień to ostatnia chwila, w której możemy cieszyć się smakiem świeżych, polskich warzyw. Postępujący chłód sprawia, że bardziej niż latem doceniamy zupy, sosy i gulasze. Nie musisz kupować nawet książki kucharskiej – internet w zupełności wystarczy do szybkiej nauki nowych potraw, a radość z przygotowania wymagającego dania może być naprawdę duża!

Na pogodę nie mamy wpływu – mamy jednak wpływ na to, jak wykorzystamy swój czas. Z pewnością jesień nie musi być nudna – warto o to zadbać już na samym początku tej pory roku, by nie popaść w melancholię i chandrę.