beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Jak i co jeść w ciąży?

Jak i co jeść w ciąży?

mar 7, 2020

Odpowiednia dieta to niezbędny, bardzo ważny element zdrowego trybu życia. Dzięki odpowiedniej diecie jesteśmy w dobrej formie, pełni energii. W różnych momentach życia, dieta jest szczególnie ważna. Na przykład wtedy, gdy jest się przyszłą mamą.

Co jeść gdy czeka nas macierzyństwo

Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta przyszłej mamy? Oczywiście powinna być bogata we wszelkie potrzebne składniki odżywcze, których potrzebuje przyszła mama i rozwijające się w jej brzuszku maleństwo. Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane, do kosza należy wyrzucić popularne „jem teraz za dwoje”. Zapotrzebowanie kaloryczne w drugim trymestrze jest większe o jedynie 360 kcal, a w ostatnim o 475. Nie jest to więc o wiele więcej, niż przed ciążą. Nie objadaj się więc, bo to zaszkodzi twojej sylwetce, w skrajnych przypadkach także zaszkodzi dziecku. Twoja dieta w ciąży powinna być bogata w białko, tłuszcze nienasycone. Spożywaj także produkty bogate w wapń, żelazo, magnez, cynk. Ważne są także witaminy A,C,E,D oraz kwas foliowy. Staraj się jeść od pięciu do sześciu posiłków każdego dnia, najlepiej w podobnych porach. Owoce i warzywa powinnaś spożywać codziennie. Jedz często, ale w małych porcjach. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu, jeśli czujesz potrzebę przekąszenia czegoś, wybieraj jak najbardziej zdrowe opcje. Pamiętaj, że odpowiednia i zdrowa dieta jest bardzo ważna dla ciebie i dla maluszka. Nie jedz więc niezdrowo i dużo a mądrze i w ilościach, które są normą.

Zakończenie

Dieta i styl życia przyszłej mamy to bardzo ważne aspekty, które mają wpływ na jej samopoczucie, ale także na maleństwo. Jedz zdrowo, nie przejadaj się i dbaj o aktywność fizyczną. Ciąża to nie czas, w którym możemy tylko leżeć i jeść wszystko, na co tylko mamy ochotę w ilościach, na które mamy ochotę. Dieta musi mieścić się w normie kalorycznej i być zdrowa. Zadbaj o to, dla swojego maluszka a jeśli sama nie potrafisz, poproś dietetyka o fachową pomoc.