beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Jak dbać o szczoteczki do zębów?

Jak dbać o szczoteczki do zębów?

wrz 20, 2020

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej ma ogromne znaczenie w utrzymaniu naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia każdego kolejnego dnia. Jednym z kluczowych narzędzi, które pomogą nam w odpowiednim dbaniu o jamę ustną, w tym uzębienie i język, jest szczoteczka do zębów. Nie każdy jednak potrafi skutecznie o nią dbać, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak zadbać o naszą szczoteczkę, żebyśmy mogli wykorzystać jej potencjał oraz wydłużyć jej żywotność z uwzględnieniem bezpiecznego i skutecznego szczotkowania.

W niniejszym artykule pokażemy kilka prostych kroków, aby skutecznie zadbać o naszą szczoteczkę. Przede wszystkim nigdy nie powinniśmy pożyczać szczoteczki innym osobom, bez względu na to okoliczności i to jak blisko żyjemy z daną osobą. Po każdym szczotkowaniu zębów trzeba odpowiednio zadbać o główkę szczoteczki i włosię. Należy to zrobić poprzez dokładne umycie szczoteczki w ten sposób, aby nie zostały na niej żadne elementy, na przykład resztki jedzenia lub pasta do zębów. Te dwie czynności to już połowa sukcesu, a dobrej jakości szczoteczki możemy znaleźć w sklepie internetowym https://www.terradent.pl/.

Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji szczoteczki do zębów?

Szczoteczce do zębów powinniśmy zapewnić stały dostęp powietrza, dlatego powinna być w przewiewnym miejscu. Jeżeli zamkniemy ją szczelnie to będzie najkrótsza droga do powstania na włosiu milionów bakterii, którym w rozmnażaniu pomoże powstała w ten sposób wilgoć. Jeżeli trzymamy naszą szczoteczkę w towarzystwie szczoteczek innych domowników to zadbajmy o to, by ich ustawienie sprawiało, że nie będą stykać się ze sobą włosiem, ponieważ w ten sposób mogą rozmnażać się zarazki. Pomocne w tym mogą być specjalne nakładki na główkę szczoteczki do zębów.

Jeżeli ze szczoteczki nie korzystaliśmy przez dłuższy czas lub jest to nasze pierwsze użycie to warto ją przepłukać wrzątkiem, dzięki czemu pozbędziemy się bakterii. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ zdarza się, że mamy specjalne szczoteczki wyjazdowe lub takie, na awaryjne sytuacje, a odpowiednie dbanie o nie pozwoli nam na prawidłową pielęgnację jamy ustnej. Stosując się do tych zasad skutecznie zadbamy o jakość szczotkowania jamy ustnej oraz swoje zdrowie.