beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Sprawdzone metody na lepszy zarost

Sprawdzone metody na lepszy zarost

wrz 29, 2020

Gęsta i bujna broda to marzenie wielu mężczyzn. Odpowiednio wypielęgnowanych brodaczy spotkamy w filmach, serialach czy magazynach modowych. Broda kojarzy się z prawdziwym mężczyzną, silnym, zdecydowanym, takim, który wie, czego chce. Współczesny brodacz ma możliwość umiejętnej pielęgnacji swojego zarostu, regularnych wizyt u barbera, czesania i szczotkowania brody. Co jednak zrobić, jeśli zarost jest niewielki a broda nierówna?
Po części może to być wina genów – nie każdy może bowiem liczyć na posiadanie gęstego zarostu, to często dar od naszych męskich przodków.
Należy również pamiętać, że broda gęstnieje do około 30. roku życia, jeżeli zatem jesteśmy młodzi to należy poczekać a być może wkrótce staniemy się dumnymi posiadaczami bujnego zarostu. Sami też mamy możliwość pobudzenia zarostu do rozwoju. Jak zagęścić brodę, tak aby była obiektem uznania i zazdrości?

Odpowiednia pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja zarostu to jedna z najlepszych metod na jego zagęszczenie. Warto zainwestować w szampon do brody o naturalnym składzie. Taki szampon nie zawiera parabenów, konserwantów ani sztucznych składników, które mogłyby doprowadzić do przesuszenia skóry i brody. Włosy na brodzie mają inną (grubszą) strukturę niż te na głowie dlatego należy używać do nich innych kosmetyków. Kosmetyki do brody nie blokują również produkcji sebum, czyli substancji nawilżającej, dzięki której włosy mają warunki do lepszego rośnięcia. Szampon do brody umożliwia lepsze ułożenie się włosów przez co broda wygląda optycznie korzystniej.
Elementem pielęgnacji jest również czesanie i szczotkowanie brody, co umożliwia naturalne usunięcie martwego naskórka, pobudzenie produkcji sebum a zatem lepsze warunki do wzrostu i rozwoju zarostu.

Odżywki do brody

Chcąc zadbać o zarost, możemy kupić odpowiednie odżywki do brody. Sprawią one, że broda będzie miękka w dotyku, wzmocni i pobudzi włosy do rośnięcia a także zmiękczy zarost i zregeneruje skórę twarzy. Dzięki takim preparatom broda będzie lepiej odżywiona i nawilżona.
Możemy też zainwestować w kompleksowe zestawy do porostu brody, które pomogą osiągnąć idealny efekt. Taki zestaw dba o naszą brodę zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. W jego skład wchodzą odpowiednie kremy i odżywki, które pobudzą brodę do rozwoju i wpłyną na jej gęstość oraz atrakcyjny wygląd a także suplementy diety z odpowiednim połączeniem witamin i aminokwasów do wzmocnienia brody od wewnątrz.