beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Jak poznać swoje IP ?

Jak poznać swoje IP ?

mar 13, 2017

Komputery, elektronika, często przysparzają nam kłopotów i nie wiemy jak sobie z nimi poradzić. Są też kwestie mniej problematyczne, jednak warte uwagi i dokładnego poznania. Czasami możemy słyszeć o adresie IP. Ale co to takiego właściwie jest ?

 

Rozwijając skrót – jest to Internet Protocol. Dokładniej jest to protokół komunikacyjny. Zawiera on dokładne kroki, jakie poczynimy w sieci, ale również zbiór reguł. Wszystko ma na celu nawiązanie niezbędnej łączności, a także wymiany danych, których właśnie potrzebujemy i poszukujemy. Adres IP jest indywidualny dla każdego sprzętu. Składa się z czterech liczb dziesiętnych, które oddzielone są od siebie za pomocą kropek. Liczby te mieszczą się w przedziale od 0 do 255. Warto wiedzieć, jaki my mamy adres IP. Jak to sprawdzić ?
Najprostszym sposobem, aby wiedzieć jak sprawdzić mój adres IP jest wyszukanie stron w internecie, które od razu pokazują jaki adres IP posiada nasz komputer. Oczywiście można sprawdzić to również w komputerze sami, ale tu trzeba znać już odpowiednie komendy, które pomogą nam uzyskać odpowiedź. Dlatego wykorzystanie zasobów internetowych jest najszybsze i najłatwiejsze.