beauty hair salon – studio Warszawa Wąwozowa 23

Słodki poczęstunek

Słodki poczęstunek

sie 26, 2019

Gdy już zaplanowaliśmy weselne przyjęcie, to pozostaje nam już tylko wybrać słodki poczęstunek. Oczywiście gwiazdą wieczoru wśród słodkości będzie tort weselny przygotowany ze starannością przez utalentowanego cukiernika. Jednak nie tylko takie słodkości należą się naszym gościom. współcześnie mamy wiele rozwiązań tego właśnie problemu. A dzisiaj postaramy się odpowiedzieć jakie są możliwości związane ze słodkim poczęstunkiem naszych gości na podstawie oferty jednej z cukierni , a mianowicie cukiernia Italia Nowy Sącz.

Stawiamy na tradycję

Tradycyjnie na weselach pojawiają się mniej lub bardziej domowe ciasta, przeważnie z kremem. Na wielu salach można dostarczyć własne ciasta, w przygotowania których zaangażujemy rodzinę czy znajomych (w końcu nie każdy ma równy talent do wypieków). Bywa również tak, ze sala weselna czy restauracja mają sprawdzone cukiernie, które wykonują dla nich ciasta. Jednak czy zawsze muszą to być pełne blachy serników, kremowych ciast czy tradycyjnego piernika? Otóż nie, coraz częściej odchodzi się również od tej tradycji.

Troch mniej tradycyjnie

Otóż właśnie, coraz więcej cukierni czy nawet my sami wybieramy trochę inną formą słodkiego poczęstunku. Coraz częściej decydujemy się na wykwintne muffiny, drobne ciasteczka, czy przekładaniec z wafli ( cieszy się on niesłabnącym zainteresowanie). Na stół ze słodkim poczęstunkiem wjeżdżają również cukierki (tak!) i lizaki o niebanalnych kształtach. Tego typu słodkości stają się również poczęstunkiem przy talerzyku każdego z gości. Coraz częściej staramy się zaskoczyć naszych gości przysmakami.
Słodkości które przeważnie zamawialiśmy na nasze wesela nie zawsze odnajdują się już na stołach ze słodkim poczęstunkiem dla naszych gości. Staramy się zaskoczyć przybyłych. Coraz częściej pomagają nam w tym cukiernie, które wręcz prześcigają się w ofertach tym samym podsuwając nam kolejne pomysły na podarunki i stały pełne słodkości dopasowanych do klimatu naszego wymarzonego przyjęcia weselnego.